Header

صفحه اول - اخبار - فیلم ها - نقد و یادداشت - ویدئو - هنرمندان - جدول فروش - نویسنده ها

پرسش و پاسخ   |  درباره ما   |   تماس با ما   |   تبلیغات  |   پیشخوان نشریات (جدید)

جدول ارزشگذاری نویسندگان بر فیلم های:

دهه نود (از سال 1390 تا کنون)

روی پرده  -  اکران 1397  -    اکران 1396  -   اکران 1395  -   اکران 1394  -  اکران 1393  -  اکران 1392  -  اکران 1391  -  اکران 1390

جشنواره 37 فیلم فجر - جشنواره 36 فیلم فجر - جشنواره 35 فیلم فجر - جشنواره 34 فیلم فجر - جشنواره 33 فیلم فجر - جشنواره 32 فیلم فجرجشنواره 31 فیلم فجر

جستجو (فیلم ها، هنرمندان، نویسنده ها)   

انتخاب رنگ پس زمینه صفحه: 

New Page 1
Cinetmag.com - Advertise

 

جدیدترین مطالب

  «در جستجوی فریده» چگونه نماینده ایران در اسکار 2020 شد؟!

  مستند «در جستجوی فریده» نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ شد

  امیر جدیدی بازیگر فیلم سعید ملکان شد/ نخستین تجربه سعید ملکان در مقام کارگردان

  پریناز ایزدیار به عنوان اولین بازیگر فیلم جدید سامان سالور انتخاب شد

  «مطرب» مصطفی کیایی مجوز نمایش گرفت

  «تگزاس۳» همین امسال کلید می‌خورد/ خالی ماندن سینماها جایز نیست

  یک همکاری غیرمنتظره: «پیمان معادی» بازیگر فیلم جدید محمدحسین مهدویان «درخت گردو» شد

  «روز بلوا» چهارمین فیلم سینمایی بهروز شعیبی به زودی کلید می خورد

  آغاز اکران «قسم» تنابنده و پایان «متری شیش و نیم» / قرارداد اکران سه فیلم سینمایی ثبت شد

  رضا گوران، همزمان با اکران «سرکوب»: اکران عمومی را به حذفیات جشنواره ترجیح دادم

 

 

سینما شبکه (سی نت)  >> اخبار و مطالب  >> مشاهده متن اخبار

ابراهیم شیبانی: به فیلم "21 گرم" توجه زیادی داشتم - مهناز افشار: من منتقد درجه یک بازی های خودم هستم / گزارش نشست پرسش و پاسخ فیلم "هیچ کجا هیچ کس"

:: 12 بهمن 1391  ::

نشست خبری فیلم "هیچ کجا هیچ کس" - سی و یکمین جشنواره فیلم فجر - 12 بهمن 91

 

سینما شبکه (سی نت): به گزارش سی نت به نقل از ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «هیچ کجا، هیچ کس» با حضور ابراهیم شیبانی (کارگردان)، رضا کیانیان، مهناز افشار و بهاره کیان افشار (بازیگران) با اجرای محمدرضا شهیدی فرد برگزار شد.

ابراهیم شیبانی در این نشست گفت: این نمایش مهمترین نمایش جشنواره برای من است. دوست داشتم اصحاب رسانه این فیلم را ببینند زیرا در این مدت بسیار پیگیر فیلم بودند. نکته دیگری که برایم از اهمیت زیادی برخوردار است حضور آقای ابراهیم حاتمی کیا در این فیلم بود که با تمام گرفتاری هایشان به من افتخار دادند. در اینجا باید بگویم این فیلم از زمان آغاز شدنش تا پایان، چهار سال طول کشید. سه سال از زمان نگارش تا اجرا و یک سال هم بعد از تولید زمان برد. فیلم به دلیل روایتش دو خط موازی داشت و اگر دقت کرده باشید زمانی که قصه اول تمام می شود قصه بعدی آغاز می شود و قصه ها آنچنان موازی پیش می رود تا شخصیت ها معرفی شوند. برای این فیلم باید روایت خاصی استفاده می شد. در گذشته هم فیلم هایی زیادی با این مضمون ساخته شده بودند و من فکر کردم چه کاری انجام بدهم تا با فیلم های دیگر تفاوت داشته باشد تا به آنجا رسیدم که این تفاوت را در نوع روایت بگذارم.

رضا کیانیان در ادامه بیان داشت: زمانی که با خبر شدم آقای حاتمی کیا در جمع ما حضور دارند نکته جالبی به ذهنم رسید و آن هم این بود که من و آقای شیبانی در سر فیلم "گزارش یک جشن" حاتمی کیا که آقای شیبانی در مقام دستیار و انتخاب بازیگر بودند، با هم آشنا شدیم. ابراهیم شیبانی کارگردان بسیار خوش فکری است و ایده های خوبی را ارائه می دهد. همیشه دوست داشتم در هر فیلمی تجربه جدیدی کسب کنم و در این فیلم اتفاق خوب این بود که در کنار یک تیم جوان کار کردم.

مهناز افشار اضافه کرد: من زیاد تفکیک فیلم تلخ و شاد را متوجه نمی شوم. این کار فیلمنامه سختی داشت اما تجربه و گروه و خود آقای شیبانی باعث شد من این نقش را بپذیرم.

ابراهیم شیبانی در ادامه گفت: ما مدت ها با یک تیم حرفه ای بر روی فیلمنامه کار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید فیلمنامه را با این روایت تعریف کنیم. استفاده از چهره به بهتر شدن فیلم کمک می کند و تنها به صرف دیده شدن نیست. اگر مخاطب با دقت بیشتری فیلم را نگاه کند متوجه می شود که هرکدام از این بازیگرها جذابیت نقشی مخصوص به خود را دارند.

بهاره کیان افشار افزود: فکر می کنم خداوند به من خیلی لطف داشته است که از ابتدا در کنار این بزرگان قرار گرفتم زیراهر کدام برای من یک معلم و راهنما بودند. این فیلم در شرایط سختی ساخته شد، در زمستان که هوا بسیار سرد بود و باران می بارید اما تیم حرفه ای به همه ما کمک کرد تا کار به خوبی ساخته شود. دلیل اول من برای انتخاب این نقش فیلمنامه و بعد از آن آقای شیبانی لطف داشتند که من را انتخاب کردند.

شیبانی اضافه کرد: من تاکید می کنم در کارهای قبلی ام هم از بازیگران چهره استفاده کرده بودم زیرا معتقدم برای کارهایم باید از نیروهای متخصص به دلیل دانش و تخصصی که دارند، استفاده کنم. برای این فیلم برای هر نقش دو کاندیدا داشتم اما خوشبختانه در همان انتخاب اول ها موفق شدیم البته برای نقش خانم بهاره کیان افشار، خانم نگار جواهریان انتخاب شده بودند که سر کار دیگری بودند و ما از خانم کیان افشار استفاده کردیم. من معتقدم سینمای ما بازیگران خوبی دارد بنابراین باید بتوانیم از تخصص این بازیگران در فیلم هایمان استفاده کنیم. دیده شده در فیلمی بازیگران مطرحی حضور داشتند اما فیلم فروش خوبی نداشته است و در این جا باید بگویم دلیل انتخاب این همه ستاره در این فیلم برای فروش خوب نبوده است.

مهناز افشار افزود: من معتقدم در سینمای فعلی برای درگیر شدن باید تلاش کنیم. به جرات می گویم من منتقد درجه یک بازی های خودم هستم و نسبت به هیچ کدام از کارهایم تعصب ندارم. علت انتخاب من برای این نقش در وهله اول سخت و عجیب بودن قصه و بعد حضور بزرگانی که مطمئن بودم در کنار آنها قصه خوبی درمی آید.

شیبانی ادامه داد: پایان قصه مبهم و نامشخص نیست. قصه بر اساس آنچه می خواستیم ادامه داشت و در آخر تکلیف همه شخصیت ها مشخص شد.

در ادامه نشست رضا کیانیان بیان داشت: همه پدرها مثل هم نیستند. در این فیلم نقش پدری را داشتم که با اسلحه آشنا بود و همانطور که دیدید مثل قرقی از واگن بالا می رفت.

شیبانی افزود: در مورد سکانس به دنیا آمدن بچه باید بگویم زمانی که بچه دارد به دنیا می آید هر کسی هرکاری از دستش بربیاید انجام می دهد. در این فیلم هم در آن شرایط سخت یلدا هرکاری که لازم بود انجام داد تا بچه سالم به دنیا بیاید.

شیبانی ادامه داد: به فیلم "21 گرم" توجه زیادی داشتم. آن فیلم سه شخصیت با یک خط قصه داشت. در فیلم "هیچ کجا هیچ کس" شخصیت هایی در قصه ها داشتیم که باید تک تک آنها معرفی و باز می شدند. این هم نوعی روایت در سینما می باشد.

شییانی ادامه داد: فیلمی که می بینیم با فیلمنامه کاملا مطابقت دارد. برای این فیلم با مشاوران و نویسنده سه سال بر روی فیلمنامه کار کردند و تمامی اتفاقات در فیلمنامه نشان د اده شده است و به هیچ عنوان در زمان فیلمبرداری سکانسی اضافه نشد. فیلمی کاملا رئال در مورد اتفاقاتی که برای دو روز چند آدم می افتد.

شیبانی ادامه داد: رنگ و صدای فیلم خوب نبود. رنگ آبی فیلم زیاد بود و صدا هم تنظیم نشده بود. در این جا من بسیار عذرخواهی می کنم.

مهناز افشار اضافه کرد: آرزو می کنم همه ما با هم مهربانتر باشیم و اختلاف سلیقه هایمان را با احترام بیان کنیم.

رضا کیانیان در ادامه گفت: اینکه اکثرا گفتند از حضور چند چهره استفاده کرده اید حرف درستی نیست. من چهره نیستم و تنها به دلیل تخصص و تجربه ام است که در سینما حضور دارم.

 

منبع: سی نت

5264 - احمد شاهوند

...............................................

  اثر مرتبط:

هیچ کجا هیچ کس - Hich koja Hich kas        >> مشاهده اطلاعات کامل

................................................

  دیگر اخبار مربوط به سی و یکمین جشنواره فیلم فجر (255 خبر):

255 - فیلم‌فارسی از «رسوایی» شریف‌تر است / اظهارات صریح دکتر کوشکی درباره "رسوایی" و فیلم های مهم جشنواره سی و یکم فیلم فجر

254 - نظر خواهی خبرآنلاین از ۳۳ منتقد و نویسنده سینمایی / «دربند» و «آسمان زرد کم عمق» بهترین فیلم، رضا عطاران و نازنین بیاتی بهترین بازیگر

253 - جوایز بخش تجلی اراده ملی سی و یکمین جشنواره فیلم فجر اهدا شد / "تنهای تنهای تنها" به تنهایی در صدر

252 - نازنين بياتی: بيكار ماندن را به بازی در نقشهای ضعيف ترجيح میدهم

251 - برندگان طنزواره بین المللی هم اعلام شدند!!!! / یادداشت طنز هادی حیدری اندر احوالات حواشی جشنواره فیلم فجر

250 - بهترین های جشنواره سی و یکم به انتخاب نویسندگان سی نت معرفی شدند / "دربند"، داودنژاد، شهاب حسینی، نازنین بیاتی و ...

249 - "ما كه نبايد از اينكه هنرپيشه فكش را كج مي‌كند، كمي روي پنجه پا راه مي‌رود يا زانوهايش را موقع راه رفتن به هم مي‌زند يا چشمانش قرمز است، تحت تاثير قرار بگيريم!!" / گفت‌وگو با ضيا‌ءالدين دري، عضو هيات داوري بخش مسابقه سينماي ايران

248 - رد دلایل داوران جشنواره فیلم فجر از سوی دو پزشک / کم‌توانان ذهنی می‌توانند بچه سالم به دنیا بیاورند

247 - بهروز افخمی (عضو هیات داوران جشنواره فیلم فجر): "حوض نقاشی" و "هیس" فیلم هایی ضعیف در ساختار و محتوا بودند - همه سیمرغ‌های "استرداد" حق‌اش بود - بهرام توکلی از کنار ساخت یک شاهکار عبور کرده است

246 - «حوض نقاشی» غلط علمی داشت - «استرداد» شاخص این دوره از جشنواره بود - بیانیه هیات داوران تند نبود / ناگفته‌های جمال شورجه از داوری‌های جشنواره‌ی فجر

>> همه اخبار سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

 

Header

::  نقل مطالب و عکس های اختصاصی سی نت بدون ذکر منبع، نام نويسنده و نام عکاس ممنوع است  ::


صفحه اول  |   اخبار  |  فیلم ها  |   هنرمندان   |   نقد و یادداشت  |  نويسنده ها   |  ویدئو  |  پرسش و پاسخ   |  درباره ما    تماس با ما  |   جدول فروش   |   تبلیغات

 

.......................................................................................................................................................................

 

  كليه حقوق اين سايت براي سایت سی نت (cinetmag.com) محفوظ است.

Copyright © 2002 - 2013 Cinetmag.com All rights reserved


طراحی و اجرا: استودیو سی نت